Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Nejlepším hřebečkem plemene SHP odchovaným v hřebčíně Aslan je plemenný hřebec Bon Ami. Narodil se jako 2. Sametčino hříbě po hřebci Borneo

Kvalita tohoto koníka byla výrazná už v době odchovu, bylo také zřejmé, že zůstane malý – minishetland. Velice jsem váhala, zda-li ho mám opravdu prodat, ale v té době jsem měla v chovu koní jedinou klisnu shetlandku – jeho matku a tak by bylo dost nesmyslné držet si dva hřebce – plemeníka Borneo a Sametčino syna Bon Ami.

BON AMI byl tedy na prodej a bohužel na první pokus k chovateli, který není zrovna handlíř, ale takový, co drží koně rok a pak ho omrzí a shání něco jiného… Naštěstí od něho hřebečka zakoupil pan Niebauer, kterého velice příjemně překvapilo, že pořídil v ČR minishetlanda s plným původem a nechal ho ve 4 letech licentovat (v sezoně, kdy byl Bon Ami tříletý, se zotavoval po úraze a nošení sádry na noze!).Na výběru hřebců 18.3.2006 získal mnou odchovaný hřebec Bon Ami 8,4 bodu za exteriér, v kohoutku mu bylo naměřeno 82 cm KVH a nic nebránilo jeho kariéře plemeníka. Obrazek

(až na pomluvy, že trpí tzv. nanismem, protože někomu bylo divné, že je menší než matka. Ta ovšem sama pochází z klisny minishetlandky Samanthy s KVH 84 cm a hřebec žádné ze znaků nanismu nevykazuje, jeho míry jsou u všech tělesných rozměrů prakticky totožné s několikanásobným šampionem Halstock Gobstopperem, rozdíl je pouze v tom, že jeden hřebec má lepší hloubkové a druhý šířkové rozměry).

Hřebec působí v malém chovu na Tachovsku a připouští i cizí klisny včetně 2 importovaných minishetlandek. Je tedy dost velká naděje na zachování této „minilinie“.