Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bon Ami

 

bon.jpg

Díky pochopení současného majitele p. Niebauera se Hřebec Bon Ami vrací nakrátko do rodného hřebčína, aby nahradil alespoň zčásti uhynulého hřebce Llanshiver Bagginse - a připustil dvě dcery hřebce Pica, které otec připustit nemůže.

Takže - Bon Ami je potomek mé chovné klisny Sametky z Aslanu a správně by se vlastně měl jmenovat Bon Ami z Aslanu. Kvalita tohoto koníka byla výrazná už v době odchovu, bylo také zřejmé, že zůstane malý – minishetland. Velice jsem váhala, zda-li ho mám opravdu prodat, ale v té době jsem měla v chovu koní jedinou klisnu shetlandku – jeho matku a tak by bylo dost nesmyslné držet si dva hřebce – plemeníka Borneo a Sametčino syna Bon Ami.

Bon Ami byl tedy na prodej a bohužel na první pokus k chovateli, který není zrovna handlíř, ale takový, co drží koně rok a pak ho omrzí a shání něco jiného… Naštěstí od něho hřebečka zakoupil pan Niebauer, kterého velice příjemně překvapilo, že pořídil v ČR minishetlanda s plným původem a nechal ho ve 4 letech licentovat (v sezoně, kdy byl Bon Ami tříletý, se zotavoval po úraze a nošení sádry na noze!).Na výběru hřebců 18.3.2006 získal mnou odchovaný hřebec Bon Ami 8,4 bodu za exteriér, v kohoutku mu bylo naměřeno 82 cm KVH a nic nebránilo jeho kariéře plemeníka.

Hřebec působí v malém chovu na Tachovsku u pana Niebauera, připouští jeho vlastní klisničky i klisny jiných majitelů. .

bon-ami.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Bon Ami

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář