Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z návštěvní knihy...

9. 4. 2014

23.9.2013 (17:11)

Renata

Milena reaguje:

23.9.2013 (18:11)X

Ano, klisna Gemini vyfocená vystrojená na natáčení má v hubě udidlo, protože je prostě ve filmovém "převleku". Stejně tak má na sobě třeba "jako plné" brašny a brokovnici. Na ohlávce by to opravdu v tomto případě nešlo, i když mimo natáčecí chvíle, kdy kobylka odpočívala, pochodovala po areálu třebas jen s vodítkem kolem krku (bez uzdečky, bez ohlávky). Renato, přečetla sis dobře moje úvahy? Jedna z prvních vět zní:

 

"Mým zásadním postojem je, že použití železa do huby koně, na kopyta nebo k výžehům nemusí být vždy nutné".

 

Dále svůj postoj podrobně vysvětluji, ale nikdy nikde jsem NEBROJILA PROTI JAKÉMUKOLIV ŽELEZU V HUBĚ KONĚ. Je vidět, že sis moje úvahy nikdy pořádně nepřečetla

Renata reaguje:

23.9.2013 (21:32)X

Já se nebudu přít dál, ale četla .....

Milena reaguje:

24.9.2013 (07:00)X

V tom případě zřejmě tedy slova "NEMUSÍ BÝT VŽDY NUTNÉ" znamenají něco jiného u vás na Moravě než u nás v Čechách. Takže překlad z češtiny do češtiny: nemusí být vždy nutné = někdy nutné není, někdy nutné je, podle OKOLNOSTÍ. Pokud budeš potřebovat, přeložím ti polopaticky také další myšlenky své úvahy.

Milena reaguje:

24.9.2013 (10:31)X

Je také možné, že jsi dyslektik, to by - zčásti - mohlo vysvětlovat naše neustálé problémy v komunikaci, když má napsaná slova správně nemůžeš pojmout. Jestli je to tak, že to všechno je "díky" dyslexii, pak za to vlastně nemůžeš...

Renata reaguje:

25.9.2013 (00:05)X

Nechtěla jsem už reagovat, nicméně po Tvojí úvaze o mém zdraví ještě naposledy v tomto případě budu. Dovolím si Ti připomenout, že jsi nepsala jenom články na svém webu (kde opravdu píšeš, že udidlo nemusí být vždy nutné), ale také do různých diskusí, kde už bylo jasně řečeno Tebou, že chceš docílit toho, aby nebylo pro shetlandy (mini typ) povinné na svodech - pídila jsi se i na ASCHK..... (např. :http://www.ifauna.cz/kone/nemodforum/r/detail/1215000/hrebci-udidlo).

A mne jenom zarazilo, že je nyní na Tvém minishetlandovi udidlo, které Ti v tomto případě nevadí, ale když je to účel..... nic víc, nic mí za tím nehledej.

Milena reaguje:

25.9.2013 (08:01)X

Pořád nevidím rozpor. Ano, mým přáním je, aby udidlo nebylo při předvádění minishetlandského hřebce na výstavě POVINNÉ. Tedy aby mohl sám chovatel rozhodnout, zda jeho hřebec udidlo potřebuje nebo ne, aby jej při výstavě zvládl. Podobně jako u klisen.

A jinak udidlo jako takové jsem nikde nezavrhla. Ano, moc jej nepoužíváme, protože když vozíme dětičky, tak se stejně drží spíš sedla než otěží, a vodiči také nemají potíže udržet vedené poníky.

Renata reaguje:

25.9.2013 (08:12)X

A ještě doplnění, Ty moc dobře víš o čem vždy píšu, ale přesto se chytáš slovíček a děláš ze mě ...... . Takže správná formulace úvodního příspěvku pro Tebe měla být: Nedávno jsi však brojila proti jakémukoliv železu v hubě minishetlandského hřebce (takže kobyl samozřejmě také) - a ne ......jakémukoliv železu v hubě koně. Laikové, kteří čtou tyto řádky bohužel nebudou vědět a Ti, kteří se účastnili tehdejších diskusí na toto téma však ano. Tím jsem skončila z mojí strany tuto debatu.

Milena reaguje:

25.9.2013 (16:40)X

Renato, i tak jsi lidově řečeno "mimo mísu", protože probíraná klisnička vůbec není MINISHETLAND, ale je to shetlandka STANDARDNÍ - není to tak dávno, několik týdnů, co jsem ji právě v kategorii standardních SHP vystavovala v Plasích, kde jsi ty byla v roli posuzovatele

Zmínění laikové, čtoucí tyto řádky, si jistě udělali sami obrázek o tom, kdo se snaží koho nachytat za slovíčka, nebo za uveřejněnou fotku, i když budou číst jen tyto řádky - já píšu o voze a ty o koze.

Úvahou o dyslexii jsem tě nechtěla urazit, hledala jsem prostě jiné vysvětlení pro Tvůj neodůvodněný útok, než pouhou zášť a zlobu.

Renata reaguje:

25.9.2013 (22:58)X

Ach bože, mě opravdu nezbývá než znovu reagovat.... Nejen laikové (měla jsem spíš napsat lidé , kteří nejsou znalí tohoto případu) si udělali obrázek, kdo koho chytá za slovíčka... A protože se jinak nemám možnost ozvat se na Facebooku k Tvým vyjádřením vůči mojí osobě (zablokovala jsi mne) a když jsi tuto diskusi tam zveřejnila, tak toho využiji a pošlu jenom pár slov za sebe. Bude to z části jak píšeš lidově řečeno "mimo mísu", ale něco i k věci.

 

1) Tvoje návštěvní kniha má podtitul: Prostor pro vaše vzkazy, připomínky, diskuzi, otázky apod.

A tak jsem vznesla otázku...... asi se nesmí, nebo spíš já nesmím, že?

Vzhledem k tomu, že si pamatuji na všechny aktivity, které jsi podnikla k tomu, aby nemusel Tvůj hřebec na žádný svod s udidlem, mě obrázek překvapil. Je mi jedno jak je uzdečka zapnutá a podobné úvahy - to už je každého věc. Očekávala jsem jinou odpověď......

 

2) A ted něco mimo téma: Než jsi zveřejnila tuto diskusi na FB ve své skupině shetlandářů, předcházela mne tam Tebou předkládaná nálepka - "konfliktní osoba" . Podsouváš i cizím lidem, kteří se mnou nikdy nepřišli do styku svůj názor na mne. Konflikt máme jen a jen spolu a to především z toho důvodu, že nemaluju nic na růžovo a říkám i věci nepříjemné a to opravdu nechceš slyšet.

Nevím o nikom v celém shetlandářském světě, s kým bych měla konflikt. Jenom my dvě .

 

3) Pro Tebe je totiž problémový každý, kdo má jiný názor než Ty..... ale diskutovat o někom, bez možnosti, aby se bránil - zakázat mu přístup k místu kde se o něm hovoří , tak to je docela zvláštní. A věřím, že ostatní si uvědomují, že je něco v nepořádku ....

A když jsi skupinu zakládala a už jsi věděla, že bude jenom pro ty, kteří s Tebou sympatizují, tak nedávej oficiální název "Čeští chovatelé shetland pony" nýbrž pravdivě " Někteří chovatelé a přátelé shetland pony" - například.

 

 

 

Milena reaguje:

26.9.2013 (10:45)X

Ad 1) normální dotaz na udidlo byl normálně zodpovězen mou první odpovědí - že jde o "filmový převlek". Podobně kdyby si režisér myslel, že je potřeba pro vizuální stránku výsledku, aby jezdec měl výrazné ostruhy, měl by jezdec ostruhy, ač by je také samozřejmě ponička pro ovládání a požadovaný výkon před kamerou nepotřebovala, jako by nepotřebovala ani udidlo. Přestože je standardní kobylka, je to zlatíčko. Brokovnice zasunutá v pouzdře u sedla nebo brašny za sedlem a deka také neměly jiný než "dekorační" účel.

 

Nevím jakou jsi tedy čekala na svou otázku odpověď, než pravdivou? Znovu tedy opakuji, že produkce si "objednala" natáčení ve westernovém duchu, a tomu měla odpovídat i výstroj koně. Vyštrachala jsem ze sedlovny staré již nepoužívané westernové sedlo a uzdečku po Picovi s westernovými prvky. Mám v sedlovně slušnou sbírku udidel, ale vybrala jsem stihlo a nechala si tuto výstroj režisérem schválit.

 

Ad 2) nemyslím si, že udidlo použité s tomto případě, tedy v hubě standardní klisny na vyjímečnou akci souvisí s tím, že se domnívám, že by se hřebci minishetlandi, jsou-li dobře ovladatelní na ohlávce, nemuseli povinně předvádět na udidle. Je možné a nevylučuji to, že třeba v budoucnu stanu ve výstavním ringu s naužděným hřebcem, protože budu chtít předvést hřebce, který bude udidlo potřebovat, aby zvladatelný byl. Ani to ale pořád neodporuje vyslovenému názoru, že UDIDLO V HUBĚ MINISHETLANDA NENÍ VŽDY NUTNÉ. To ty mi podkládáš, že brojím za to, nepoužívat udidla u shetlandů vůbec, protože hledáš víc možnost si rýpnout, než abys skutečně přemýšlela o tom,jaký přesně můj názor je. Poté mne osočuješ ze slovíčkaření, když ti přesně cituji, co jsem napsala a přesně se na svá vlastní slova odvolávám.

 

Ad 3) nekonfliktní člověk se nebude pokoušet do jiného rýpat v jeho návštěvní knize, dávat dohromady jablka s hruškami. Po lopatě: za "jablka" považuji tedy to, že Pico na několika výstavách udidlo ani neměl a podle mého názoru by jej nemusel mít ani v budoucnosti - za "hrušky" to, že jsem zveřejnila fotku jiného, o dost většího poníka s udidlem v hubě, které navíc, jak bylo vysvětleno, jinak nepoužíváme. l

 

Lidí, co mají jiné názory, než já, je určitě hodně, ať se to týká udidla nebo jiných věcí. Vývoj jde dopředu novými myšlenkami. Nemyslím si, že skupina na FB Čeští chovatelé Shetland pony je tvořena mými fanoušky, protože do ní přijímám všechny, kteří o členství požádají - až na 2 výjimky. Jestli ji přejmenuji, tak na Nekonfliktní češti chovatelé SHP...

 

Milena reaguje:

26.9.2013 (13:46)X

PS: tuto diskuzi jsem nezveřejnila, jak tvrdíš, "na FB ve své skupině shetlandářů", ale na vlastním profilu, což je rozdíl. Připadalo mi to stejně veřejné jako tato návštěvní kniha.

Renata reaguje:

26.9.2013 (15:11)X

Vidím, že moje odpovědi studuješ pod drobnohledem, ale podstatu z toho nějak nevystihneš. Asi to tak bude jeden o voze a druhý o koze. Já ti tady nebudu dokazovat (ostatně to nebylo cílem), že jsi rezolutně chtěla výjimku na udidlo pro Tvého hřebce na svody (který mimochodem u bývalé majitelky fungoval na udidle s klidem a vzorně) . Jen mě zajímal posun v Tvém postoji k tomuto tématu. Výborně se Ti můj dotaz hodil. Lituji toho, že jsem sem vůbec napsala.

 

Nyní se přesunuji na jinou věc, tzv. mimo téma, nicméně pro mě důležité: v Tebou založené skupině shetlandářů i bez této nesmyslné debaty, jsi mě předem i lidem, kteří se mnou nikdy nepřišli do styku předhodila, jak už píši výše, coby konfliktní osobu. Ukaž mi jednoho dalšího, kdo má se mnou problém. .... Pravda, už jsi toho hodně smazala, nicméně jsi mě veřejně pomluvila a poškodila mé jméno ...... bez možnosti se bránit.

To snad nebylo ani v nejhorších procesech.... Víc k tomu nebudu dodávat.

 

 

Milena reaguje:

26.9.2013 (15:50)X

Zase mi podsouváš věci, které jsou nepravdivé. O žádnou vyjímku jsem nikdy nežádala, natož rezolutně. Je pravda, že výraz vyjímka v mém článku pro Zpravodaj padl a to v této větě: "Bohužel je pravděpodobně nereálné získat pro Pica nějakou oficiální výjimku z výstavního řádu, ale na druhé straně jsem se rozhodla - pokud nebude možné jej vystavovat bez udidla, raději ho nebudu vystavovat vůbec. Ne na truc vám ostatním chovatelům, ale protože Pico udidlo do huby nepotřebuje a nezaslouží si, abych porušila svůj slib zacházet s ním fair play, bude-li poslušný i na ohlávce."

Zdá se, že ani tak nejde o udidlo a o to, jak který kůň s ním kdy funguje, jako o skupinu Čeští chovatelé SHP. Při založení skupiny, o které mluvíme, jsem napsala - vítám všechny, kromě Táni B, Renatu si můžete přidat, já ji sem zvát nebudu. Dva měsíce jsi nikomu nechyběla. Nic jsem k tomuto nedodávala, nevysvětlovala, ani poté, co jsem skupinu pro tebe uzavřela zcela, a někteří za tebe bojovali, a chtěli aspoň naznačit.

Uznávám, že jsi významná chovatelka, ale nechci tě mít ani mezi přáteli na FB (to asi nazýváš zablokováním), ani ve skupině ČCHSHP. Tato skupina, o které debatujeme, je pouze jednou z množiny skupin na FB. Nic ti nebrání založit si jinou, a tam zakázat vstup mě - i když to se budeš zbytečně namáhat, já o členství prosit nebudu.

Chceš možnost se bránit - podle mne to vypadá, že ses rozhodla řídit heslem "nejlepší obrana je útok" a pod záminkou udidla u Gemini do mne šiješ, a když se bráním, není ti to vhod... Cos od toho čekala nevím. Věřím, že lituješ zahájení debaty, kterou jsi názorně vysvětlila proč mám s tebou problém.