Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se bude jmenovat?

20. 10. 2007
Pro pojmenování hříběte shetlanda stačí respektovat dvě pravidla :
1. jméno by se nemělo opakovat u potomků téže klisny
2. klisničky stejné počáteční písmeno jako matky, hřebečci jako otec.

A kde hledat inspiraci? Raději ne v kalendáři - různých Lucek a Zuzek už opravdu bylo dost! Uvedu vám zde některá zajímavá jména již použitá, aby vaše fantazie dostala křídla!

Tak tedy, když už lidské jméno, proč ne Romeo a Julča, nebo Othello, Madona, Salome a Rocky nebo Artuš a Bivoj? Máme už také dvojici detektivů Phil Marlowe a Perry Mason. Nevíme, co musel vystudovat Medik, ani čím okouzlila Gejša nebo Koketa a Přítulka, ale máme i velmi urozené shetlandy - pokloňme se Princovi, Princezně, Sultánovi a Lady, jindy nezastírají svůj zvířecí původ - Myšák a Myška, Orlík, Beruška, Lajka a Kukačka.
Někteří koně jsou zcela pohádkoví - Čert, Kašpárek a Kašpar, Mikuláš, Sněhurka, Víla, Amálka, Popelka, Jasněnka a Zulajda. Zatímco některý chovatel bez velkého rozmýšlení volí jméno Vranka či Zrzka, jiný obrací pohled vzhůru a má doma buď celý Vesmír, nebo alespoň sohvězdí Gemini, Kassiopeia, Orion nebo jednu Hvězdu, Jitřenku a Jupitera, pokud mu nestačí Jiskra a Blesk. U někoho láska prochází žaludkem, o čemž svědčí Miňonka, Rozinka, Burák, Pralinka, Fidorka (ale také Marihuana), dále Jahůdka, Brusinka, Borůvka, Malina a Meruňka. Do říše flory lze zavítat i jmény Sasanka, Jasmína, Nicotiana, Narciska, Pomněnka, Sněženka, Iris, Lupen, Hrášek, Kaštánek nebo Bonsaj.
Někdo si zatančí Čaču, jiný recituje Básničku a Bajku a pokud Bonton dovolí a nebude to April, dělejte třeba Bublinky (snad z Fridexu?) A koho nic nenapadne, tak bude mít klisnu Anorektičku či Tlustou Báru.
Nejvíce mne však pobavilo prosté jméno jedné klisničky - Koníček.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář